Problem nadpotliwości dotyczy wielu kobiet i mężczyzn. Przypadłość ta robi, że bez względu na występującą porę roku, bądź też temperaturę zaczynamy zalewać się kroplami potu. Zalane plamy pod pachami, nie wyglądają korzystnie. Też ciągle mokre dłonie sprawiają, że zatracamy pewność siebie. Aby pozbyć się tego wstydliwego kłopotu, decydujemy się na skorzystanie z przeróżnych metod, jakie dają większy lub mniejszy efekt.

Pożegnaj się z mokrymi plamami pod pachami

Większość osób, aby podołać sobie z potem używa antyperspirantów i najczęściej daje to upragniony efekt. Niestety, u jednostek cierpiących na przesadne pocenie się, tego typu wyjście nie sprawdza się. W takim przypadku sugeruje się skorzystanie z właściwych środków, jakie są dedykowane do walki z nadmierną potliwością. W aptece umiemy znaleźć różne medykamenty. Jednak to czy będą skuteczne, czy też nie, w znacznej mierze zależy tylko od naszego organizmu. Środek, który u jednej postaci podziała w 100 procentach, u kogoś drugiego może nie dostarczyć żadnych efektów. Niemało postaci decyduje się także na przystosowanie właściwej diety. Aby ograniczyć potliwość powinniśmy zrezygnować albo przynamniej zmniejszyć porcję jedzonych pikantnych przypraw i straw. Warto także rozważyć ograniczenie wypijania gorących napojów, szczególnie kawy. Identycznie jak w wypadku specyfików, pozyskane efekty mogą być różnorodne w wypadku każdej osoby.

Powiedz nie potowi

Jeżeli ani medykamenty, ani naturalne metody nie przyniosły zaplanowanego skutku, jest także jedna szansa. Coraz więcej postaci cierpiących na nadpotliwość poddaje się zabiegowi wykorzystującemu toksynę botulinową, tzw. botox. Zabieg polega na wstrzyknięciu toksyny w miejsce występowania przesadnego pocenia się. Tym sposobem są zatkane nerwy odpowiadające za gruczoły potowe, co sprawia zatrzymanie wydzielania się potu przez czas od 6 miesięcy do roku. Można także zdecydować na uleczanie Thermi Dry, którego celem jest całkowite zatrzymanie gruczołów potowych, poprzez nagrzanie ich w sposób kontrolowany. Jednakowo jak w poprzednim przypadku, minimalizujemy w ten sposób porcję produkowanego potu. Jednak tu uzyskany wynik jest na stałe, bez regularnego odświeżania zabiegu.