Czy warto zwiedzić Bytom?

Śląsk to nie jedynie Katowice. W obszarze odnajdziemy niemało fascynujących terytoriów, jakie będą umiały nas zaintrygować swoim wyglądem również historią. Ostatnimi czasy, jeszcze częściej podróżnicy decydują się na wizytę w Bytomiu. To mieścina ulokowana w centrum aglomeracji Śląskiej. Jeżeli uwielbiacie znajdować nowe terytoria, mające niespotykaną nigdzie indziej aurę, powinniście odwiedzić Bytom.

Bytomskie atrakcje

Przemierzając dróżki Bytomia umiemy ujrzeć zatrzęsienie styli architektonicznych. Zwłaszcza w centrum miasta. Widzi się tam zabytkowy skwer miejski, do jakiego możemy udać się na spacer. W bardzo niedalekiej odległości usadowiony jest budynek Urzędu Miejskiego, który został wzniesiony w okresie międzywojennym. W tym samym czasie powstała dodatkowo pływalnia miejska, leżąca nieopodal urzędu. W okolicy znajdują się przecudowne przedwojenne kamienice. Znakomicie przedstawiają wieloraką przeszłość miasta. Bytom jest jednym z najdawniejszych miast w Polsce. Został założony 3 lata wcześniej niż Kraków, jednak pierwsze potwierdzone doniesienia o miejscowości są z 1105 roku. W sercu miasta odszukamy multum zabytkowych budynków, lecz na naszą uwagę zasługuję także inne obszary Bytomia. Na jego przedmieściach umieszczony jest kompleks sportowy, na jaki składa się pole golfowe, siłownia, ścianka wspinaczkowa i sauna. W mieście spotkamy się z dużą ofertą kulturalną. Potrafimy skusić się na występ do Opery Śląskiej, jaka posiada swoją siedzibę w sercu miasteczka. Jeśli pośród nas są entuzjaści sztuki nowomodnej, to winni oni przejść się w stronę historycznych regionów pokopalnianych nieopodal serca miasta. Odnajdą tam Teatr Rozbark, którego siedzibą są stare obiekty cechowni także administracji pozostałe po Kopalni Rozbark. Dla tych, którzy lubią późne wyjścia, Bytom ma do zaoferowania klub muzyczny razem z kręgielnią. Na lokalnym rynku zlokalizujemy dużo spokojnych lokali, w których możemy przyjemnie spędzić wolny czas.

| Popularne hotele w Bytomiu

Wybierz się do Bytomia

Nie zastanawiaj się i już dzisiaj wybierz się na wyprawę do Bytomia. Dla postaci aktywnych fizycznie, osiągalne są obiekty sportowe. Jeżeli wolisz spokojnie spędzać czas, możesz udać do jakiejś z wielu kafejek i pubów, które znajdują się w sercu miasta. Dzięki dużej ofercie atrakcji, na pewno wyszukasz tu coś dla siebie.