Owijarki do palet i ich rodzaje

Owijarki do palet i ich rodzaje

Owijarki do palet to nowoczesne urządzenia znakomicie sprawdzające się przy pakowaniu wszelkiego rodzaju ładunków z wykorzystaniem folii stretch.

Współczesna technologia pozwala na znacznie usprawnienie przebiegu szeregu procesów zachodzących w przemyśle właśnie dzięki tego typu wysokowydajnym urządzeniom.

Podstawowy podział owijarek

Owijarki do palet są dostępne zarówno w wersji przeznaczonej do pracy z operatorem oraz jako pojedyncze elementy mogące stanowić składowe automatycznej bezobsługowej linii pakującej. Taka linia jest zdolna do nieprzerwanej pracy 24h na dobę.

Ze względu na system pracy, owijarki dzielimy także na pakujące ładunek obracający się na specjalnym stole obrotowym i takie, które owijają nieruchomy ładunek przy pomocy obracającego się wokół niego wózka z folią stretch.

Dostępne na rynku wysokiej klasy owijarki do palet to:

Podstawowa owijarka C-One Tiro

Jest to model zaprojektowany z myślą o mniejszych zakładach produkcyjnych. Prostota i funkcjonalność w rozsądnej cenie oraz solidna konstrukcja znakomicie dostosowana do seryjnej produkcji, to jej główne atuty. Dodatkowym jest m.in. prosta i intuicyjna obsługa.

Owijarka hi-end C-One Plana

To wysokiej jakości sprzęt, który spośród innych owijarek wyróżnia rekordowo niski, 18- milimetrowy stół obrotowy. Ta jego niezwykła cecha to same plusy dla użytkownika, takie jak oszczędność miejsca, ułatwienie pracy operatora wózka widłowego i wyeliminowanie ryzyka uszkodzenia maszyny przez widły pojazdu wprowadzającego i odbierającego ładunek ze stołu.

Pierścieniowa owijarka do palet Cyklop CSR

Cyklop CSR to urządzenie wysokowydajne, odpowiadające wymaganiom dużych zakładów produkcyjnych. Rozwiązania technologiczne zastosowane w tej owijarce sprawiają, że jest ona w stanie pracować nieustanie, z wydajnością sięgającą ponad 120 ładunków na godzinę. Pojedyncze urządzenia można łączyć w linie pakujące, których tryby pracy kontroluje zewnętrzny panel PLC.

Dodatkowe funkcje owijarek

Nowoczesne urządzenia do pakowania są zaopatrzone w szereg przydatnych funkcji, takich jak:

– ważenie i liczenie owijanych ładunków,
– sterowanie owijarki pilotem,
– zewnętrzny pulpit sterujący,
– automatyczne mocowanie stretchu,
– regulacja prędkości owijania i podnoszenia lub opadania wózka z folią przy pomocy falowników,
– automatyczne przenośniki rolkowe
– konstrukcje dostowane do łądunków o niestandardowych rozmiarach
– ekonomiczny system Pre-Stretch, polegający na wstępnym rozciągnięciu folii do 400% jej długości

Systemy Pre – Stretch dzielimy na:

– mechaniczny pre-stretch – jedna z rolek jest hamowana,
– power pre-stretch – jedna z rolek ma osobny napęd,
– dwusilnikowy system pre-stretch – rolki są napędzane niezależnie od siebie.

Każdy z wymienionych systemów, to ekonomia polegająca na oszczędności i dopasowaniu ilości zużytego stretchu do wielkości i kształtu konkretnego ładunku.

Profesjonalne owijarki do palet to znakomita inwestycja, nowoczesność i ekonomia w jednym, które są dostępne zarówno dla małych, jak i dużych zakładów produkcyjnych.