Pranie – poznaj jego tajniki!

jasne pranie

Pranie pomimo, iż zdaje się być czynnością niewiarygodnie prostą, wielu spośród nas może stwarzać niemały kłopot. Nowe sprzęty piorące mają programy opisane w dość jasny sposób, jednakże, co jeśli nasza pralka nie posiada tych udoskonaleń? Oto parę zaleceń, jakie opłaca się wziąć pod uwagę!

1. Sortowanie ubrań

Najważniejsze, by nie umieszczać wszystkich ciuchów jednocześnie do pralki. Sortujemy pranie po kolorach jak też tkaninach, z których są zrobione. Jeśli chodzi o kolory to pranie warto podzielić na białe, czarne i kolorowe. Należyta selekcja kolorów umożliwi stronienie od pofarbowania ubrań. Nie wszystkie materiały toleruje taką samą temperaturę. Najłatwiej czytać metki, jaka temperatura prania jest polecana przez wytwórcę. W innej temperaturze będziemy prali materiał jeansowy, wełnę czy poliester.

2. Czytaj metki!

Jak już wcześniej pisaliśmy korzystnie jest zerknąc na wskazówki dotyczące prania zawarte na . Dzięki nim będziemy posiadali informacje nie jedynie, jaka jest właściwa temperatura prania, jednak też czy w ogóle możemy prać oraz prasować.

3. Temperatura wody

Bardzo istotny jest wybór stosownej temperatury. Delikatne materiały pierzemy w niskich temperaturach. Duże plamy w wysokich. Także ciemne ciuchy warto prać w niskich temperaturach, dzięki temu nie stracą tak szybko swego koloru.

4. Wybór preparatu do prania

Czarne, jasne albo kolorowe? W zależności od tego, jakie robisz pranie, dopasuj właściwy preparat. Dostępnych jest mnóstwo produktów – proszki, kapsułki a także płyny. Pamiętaj, żeby środek był dostosowany do koloru prania! Dodatkowo opłaca się także użyć płynu do płukania, który nada praniu intensywny zapach. Możesz też dorzucić do pralki specjalistyczne chusteczki, jakie mają za zadanie wyławiać pigmenty, jakie w razie czego mogły by pofarbować inne pranie.

5. Uruchamiamy pralkę

Posortowane pranie trzeba umieścić w bębnie pralki, uzupełnić preparaty do prania, wyselekcjonować stosowny program, zamknąć drzwi od pralki a następnie ją włączyć. Prawda, że banalne?