Poczuj wiosnę na twarzy

Zimą, nasza cera jest wystawiona na działanie ekstremalnych warunków. Na dworze panują nadzwyczaj niskie temperatury, jakie wysuszają skórę twarzy. Oprócz tego przenikliwy oraz silny wiatr, który także działa źle na wygląd skóry. Na szczęście przybyła wiosna i możemy zapomnieć o dolegliwościach, związanych z mroźnym czasem. Aktualnie powinnyśmy się skupić na tym, w jaki sposób pozbyć się przesuszonego wyglądu z naszej twarzy. Istnieje wiele sposobów, jakie nam w tym pomogą.

Pozbądź się zimowego zmęczenia

Po czasie zimy, nasza cera nie jest w najdoskonalszym stanie. W jaki sposób ulepszyć jej wygląd? To już zależy od tego, jakiego typu posiadamy skórę. Gdy skóra naszej buzi jest szorstka i delikatna, nie powinnyśmy poddawać jej radykalnym działaniom. Jak najbardziej jest niezastąpiony peeling, lecz przy używaniu bardzo przyjaznych kosmetyków. Dla postaci, o cerze zwyczajnej, mieszanej, lub przetłuszczającej się najdoskonalszym wyjściem będzie użycie kosmetyków peelingujących. Dzięki temu środkowi, w obu przypadkach wynikiem będzie zerwanie starego naskórka oraz pobudzenie cery, do produkowania świeżych komórek. Systematyczny peeling sprawia, że cera staje się łagodniejsza. Powinnyśmy również stosować tonik, dzięki jakiemu przywrócimy skórze właściwy odczyn pH. To spowoduje, iż cera szybciej wróci do swojego naturalnego stanu. Wiosną wszystko budzi się do działania. Zróbmy aby także nasza cera się obudziła z zimowego snu.

| Polecamy również – Olej rycynowy na blizny

Dbaj o swoją skórę przez cały rok

Skóra twarzy jest narażona na różnorakie czynniki. Mocne słońce, zimny wicher, albo skrajne temperatury działają, że nasza cera zaczyna niszczyć swój świeży wygląd. Dlatego tak kluczowa jest zwykła ochrona cery, a dodatkowo jej odżywianie. Aby utrzymać ją w zadowalającym stanie najlepiej zaczerpnąć z kosmetyków i środków, jakie są obfite w witaminy. Konsultacja w gabinecie kosmetycznym również poddanie się adekwatnym zabiegom, także posłuży w pielęgnacji cery. Poprzez użycie stosownych metod, zmiany pór roku nie będą dla nas tak postrzegalne. Pamiętajmy, iż o swoją skórę powinnyśmy troszczyć się przez cały rok.