Dobierz wygodne i odpowiednie buty do okazji

brązowe kowbojki

Wybór właściwych butów niejednokrotnie stwarza sporo problemów, gdyż wymaga rozważenia kilku kwestii. Oprócz sprawy wyglądu powinna się też liczyć wygoda. Oto kilka rad, którymi należało by się kierować przy wyborze właściwego obuwia.

1. Określ aktywność, którą chcesz wykonywać poczas noszenia obuwia.

Zmierzasz na plażę, w góry, do pracy, a może na stylową imprezę? Każde z tych miejsc wymaga innego typu butów. Na piesze spacery, zwłaszcza te po górach sprawdzą się doskonale trekkingi z solidnym podparciem dla kostek. Buty na stylową imprezę, na którą planujesz pójść w sukience – wyśmienitym wyborem będą buty na szpilce, jakie dodadzą klasy całej stylizacji. Rozmiar obcasa wybierz, tak żeby było Ci komfortowo. Jeżeli nie lubisz nadmiernie wysokich szpilek i okazjonalnie je nosisz, nie zmuszaj się do kupienia 10 cm szpilek. Obuwie sportowe – w tym miejscu posiadamy ogromne pole wyboru. W centrach handlowych dostępne są buty do tenisa, do biegania, do piłki nożnej jak też mnóstwa innych dyscyplin sportu. Jeżeli posiadasz jedną aktywność, której poświęcasz mnóstwo czasu wyselekcjonuj obuwie dedykowane dla dyscypliny. Jeżeli uprawiasz rozmaite sporty kup buty uniwersalne.

2. Materiał nie jest bez znaczenia

Nabywając buty nie bez znaczenia jest materiał, z jakiego są uszyte. Idealnie nadają się buty ze skóry naturalnej. Buty ze sztucznych tworzyw mogą być mało wygodne jak też może być kłopot z ich dopasowaniem do stopy.

3. Dopasuj rozmiar do stopy!

Nosisz rozmiar 37? Nie wszystkie buty w tym rozmiarze będą właściwe dla Twojej stopy. Tabele rozmiarów niektórych wytwórców się różnią, w związku z czym warto przymierzyć obuwie, jakie planujemy kupić i zrobić w nich trochę kroków.