Zamieszkaj na Śląsku, bo warto

rynek nieruchomości w tychach

Zastanawiasz się nad kupnem mieszkania na śląsku? Twoją pierwotną myślą były niewątpliwie Katowice – serce całego śląska. Katowice to niewątpliwie wyśmienita lokalizacja do wprowadzenia się. Warto niemniej jednak rozpatrzyć też inne miejscowości. Nieomal wszystkie miasta są bardzo dobrze skomunikowane, przez co masz szansę nabyć nieruchomość po korzystniejszej cenie niż w samych Katowicach. Do wyboru jest mnóstwo dobrych lokalizacji. W naszym tekście przyglądniemy się kilku z nich.

Będzin

Będzin to miasto w niedużej odległości od Katowic, jakie gwarantuje dużo atrakcji swoim mieszkańcom. Pośród atrakcji, na jakie szczególnie warto zwrócić uwagę trzeba wymienić:
– kościół cmentarny pw. św. Tomasza z Canterbury (Becketa) z XVIII w
– Dom Wójtowski (Wjezdny) z 1889 r.
– grodzisko wczesnośredniowieczne na Górze św. Doroty
– stary dworzec kolejowy Będzin (pocz. XX w.).
Miasto jest podzielone formalnie na osiem dystryktów: Grodziec, Gzichów, Ksawer, Łagisza, Małobądz, Śródmieście i Warpie. Ceny mieszkań w tych dzielnicach są całkiem dużo niższe niż w innych miejscowościach na Śląsku, jak Katowice czy Gliwice. Jeśli chciałbyś przejrzeć oferty domów jak też mieszkań na sprzedaż bądź wynajem wejdź na stronę pośrednika nieruchomości REMAX Gold.

Tychy

Tychy przez wiele osób są uważane za jedno z bardziej interesujących regionów do zamieszkania na Śląsku. To miasto odrobinę oddalone od Katowic w porównaniu z innymi miastami, pomimo tego w dalszym ciągu jest z nimi wyśmienicie skomunikowane. Jesteśmy w stanie tutaj odnaleźć wiele miejsc, w jakich można zrelaksować się na przykład Staw Jeżowa i Park Górniczy na osiedlu „A”. Na korzyść bez wątpienia działa też stosunkowo niski poziom bezrobocia. Miasto stawia też na sport oraz inne atrakcje, dzięki czemu ciężko się w nim nudzić. Rozważasz przeprowadzkę? Zobacz oferty nieruchomości w Tychach w biurze RE/MAX Gold.

Zabrze

Mimo, iż Zabrze jest położone nieco dalej od centrum aglomeracji, mnóstwo ludzi wymiera je jako swoje miejsce zamieszkania. Miasto to ma bogatą historię, jaka wpłynęła na jego ukształtowanie. Jest tutaj wiele zabytkowych obiektów (głównie z przełomu XIX i XX wieku). Opłaca się zwrócić uwagę przede wszystkim na:
– Zabudowa kopalni „Królowa Luiza”
– Osiedle dla robotników spółki „Preussag” w dzielnicy Zaborze
– Zespół zabudowy Szpitala Klinicznego Śląskiej Akademii Medycznej z drugiej połowy XIX wieku
– „Stalowy dom” przy ul. Cmentarnej, wzniesiony w 1927 r.
Zabrze oferuje również wiele miejsc kulturalnych, przykładowo Teatr Nowy im. Gustawa Morcinka, Filharmonia Zabrzańska, Kino Roma oraz CK Wiatrak – Niezależne Centrum Kultury Alternatywnej.
Mieszkania jak również domy w Zabrzu są w dobrych cenach. Miasto oferuje sporo atrakcji. Jest to dobry wybór dla osób, jakie nie lubią mieszkać w centrum tętniącego życia miasta. Sprawdź oferty nieruchomości w Zabrzu na stronie agencji RE/MAX Gold.