Sufity podwieszane a sufity napinane

Sufity napinane w dniu dzisiejszym to nowość na rynku budowlanym. Jest to ciekawa odmiana dla sufitów podwieszanych, wykonanych z kartongipsu. Prawdę mówiąc obydwa typy sufitów posiadają własne minusy ale i plusy. Sufit podwieszany daje szansę aby utrzymać idealnie płaską powierzchnię sufitu. Genialnie kryje wszystkie pęknięcia jak i części instalacji gazowej. Dzięki nim można zmniejszyć wysokość mieszkania.

Montaż sufitu połączone jest jednakże z potrzebą wykonania większych prac. W pierwszej kolejności robi się specjalny stelaż, który ma podtrzymywać płyty a przy następnym etapie miejsce ma montaż.Finalizując montaż należy uzupełnić szparki pomiędzy częściami sufitu. To dobry sposób na zminimalizowanie hałasów dobiegających z góry. Pechowo wstawianie sufitu z karton-gipsu łączy się z potrzebą wyniesienia wszelkich rzeczy z pomieszczenia. W czasie montażu i głównie docinania płyt bardzo się kurzy. Od tego typu problemu wyzwolić nas może sufit napinany. Jest to wiążąca się z większymi kosztami opcja zastępcza dla sufitu podwieszanego.

Pożytkowanie sufitów napinany jest niesamowicie szerokie, ma się możliwość pozyskać wiele możliwości aranżacyjnych. Gdy pomieszczenie nie jest zbyt wysokie powinno się pomyśleć o suficie napinanym z materiału tworzącego odbicie w lustrze. To świetny pomysł na sprytne zwiększenie niskiego lokalu. Z drugiej strony niebywale atrakcyjny efekt można otrzymać gdy wybór padnie na sufity napinane ze specjalnym podświetleniem lampkami LED. Niezwykle ciekawie prezentuje się też sposobność wyprodukowania indywidualnego nadruku na tkaninę. W tym celu można sięgnąć po fotę czy też ukochaną wizualizację. U producentów dostępne są też sufity napinane 3D. Dla pojedynczych konsumentów jednakże jest to za kosztowne przedsięwzięcie. Sufity 3d doświadczyć można najłatwiej w klubach czy też innych rozrywkowych miejscach. Instalacja takiego sufitu zajmuje tylko moment. Tak jak przy suficie podwieszanym, tak i przy napinanym da się poprawić akustykę pomieszczenia. W efekcie tego najmniejsze hałasy nie miały szansy do nas trafiać.

Na dzień dzisiejszy proponowane w sprzedaży sufity napinane mogą mieć dowolny kształt np. trójkąta. Trzeba wyłącznie uruchomić własną pomysłowość. Niestety największym problemem sufitów napinanych jest ich wartość. Wynosi ona nawet około 150 zł za m kw..