Stwórz modny pokój dzienny – poradnik

jasny salon

Aranżacja wnętrz to dziedzina. która idealnie się rozwija od kilku lat. Pomimo, iż zmienia się moda dotycząca kolorów i dekoracji do wnętrz, pewne detale nieustannie królują. Dowiedz się, jak zaaranżować salon, żeby czuć się w nim komfortowo.

Aranżacja wnętrza od podstaw

Remont wnętrza nieraz zaczynamy od odnowienia koloru ścian oraz sufitu. Te miejsca prędko ulegają zanieczyszczeniom, a kolory gubią odcień. Aktualnie popularne są białe, jasne pomieszczenia. Pozwalają one na optyczne powiększenie przestrzeni. Pragniesz dodać intrygujący, modny element, a naprawdę nie podobają Ci się tapety? Posiadamy idealne rozwiązanie! Sufit napinany daje nam mnóstwo możliwości. Możemy postawić na motyw podświetlany bądź też na membranę w dowolnym odcieniu. Sukces tkwi właśnie w tego typu pomysłach. Pozwalają one wprowadzić nowoczesny styl do pokoju dziennego. Oprócz tego sufit podwieszany lub napinany pozwala na ujednolicenie wysokości wnętrza. Perfekcyjnie sprawdza się także w wysokich pokojach. Pragniesz jednak nietypowo udekorować ściany? Zdecyduj się na modne ramki z motywem lustra czy też ręcznie wykonany nadruk albo motyw.

Eleganckie dodatki

Wybrałeś już wszystkie potrzebne meble, jednakże brakuje Ci wyjątkowych elementów w pokoju dziennym? Skup się na dodatkach. Możesz je zastępować często, a nie poniesiesz ogromnych kosztów. Dobrze jest dopasować dekoracje do pór roku, imprez, świąt i innych okoliczności. Najlepiej sprawdzają się ozdobne i ładnie pachnące świeczki. Fajnym urozmaiceniem są również latarenki, doniczki, obrazy, stojak na wino, ozdobne, nietuzinkowe regały na książki, czy serwetki. Ważne jest to, aby wykreować styl, który w największym stopniu odpowiada domownikom. Personalizowane dekoracje, takie jak ulubiony obraz, wyjątkowy motyw na suficie napinanym lub retro akcent przykuwa atencję gości. Nie bój się eksperymentów i wykreuj swój salon marzeń!